بازی هوایی

بازی هوایی

بازی هوایی

آنچه تجقیقات درباره بازی هوایی می گوید:

در آغوش گرفتن و نوازش کردن طفل، مغز او را تحریک خواهد کرد. در اثر این تحریک، هورمون های لازم برای رشد کودک، ترشح می شود.

حرکت همراه با موسیقی، هر دو طرف مغز را تحریک می کند.

  • در بازی هوایی کودکتان را بغل کنید و همانطور که او را دور اتاق می چرخانید، برایش آواز بخوانید.
  • در آوازتان از کلمۀ “هوا” استفاده کنید و تا به این کلمه رسیدید، او را به هوا بلند کنید، سپس او را پایین بیاورید و ببوسید.

نکات مهم درباره دوران رشد کودکان:

در اواخر شش ماهگی

وای! می‌توانید یک عکس درست و حسابی از لبخند او بگیرید. او این هفته دو تا دندان سفید در دهان درخواهد آورد. البته فکر نکنید که با در آمدن آنها در دهانش بدعنقی‌های او تمام می‌شود نه او همچنان ممکن است با مشکلاتی مثل تب، ریزش آب دهان و … دست و پنجه نرم کند.

باید بدانید که بهتر است این ماه او را پیش پزشک ببرید. آخرین بار پزشک او را در ۴ ماهگی معاینه کرده است. در معاینه این بار هم پزشک علاوه بر قد و وزن او درباره واکسن‌هایش با شما صحبت خواهد کرد.

دندان‌های کودک را به او نشان دهید تا همه چیز را بررسی کند. حتما در این معاینه درباره غذاهای کودک با پزشک صحبت کنید. یادتان باشد توجه کنید که آیا در خانواده خودتان یا همسرتان کسی به بیماری مثل آلرژی دچار است یا نه؟ و در این باره با پزشک مشورت کنید چرا که این بیماری‌ها ارثی است و ممکن است پزشک به شما توصیه کند برخی از مواد غذایی را از رژیم او حذف کنید. شما رژیم غذایی او را تغییر داده‌اید و همین تغییر مدفوع او را نیز تغییر خواهد داد. بنابراین نگران تغییر رنگ و شکل مدفوع او نباشید که کاملا طبیعی است.

ارسال نظر

error: