مکعب روبیک

مکعب روبیکمکعب روبیک یک ورزش فکری محسوب می شود که دو نیمکره مغز را به فعالیت وا می دارد و باعث افزایش قدرت یادگیری،افزایش قدرت تمرکز، افزایش هماهنگی بین چشم و دست و داشتن کنترل بر روی حرکات تک تک انگشتان، افزایش اعتماد به نفس، افزایش هوش منطقی و استدلال حرکات و کشف راه حل های جدید می شود. کودکان به دلیل ساختار ذهنی انعطاف پذیرشان در حل این پازل عملکرد بهتری نسبت به بزرگترها دارند. اکثر رکوردهای جهانی مکعب روبیک توسط نوجوانان زده شده است که سن آن ها گاهی به ۸ سال هم میرسد.

توضیحات

مکعب روبیک

مکعب روبیک یک جورچین مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن ” مکعب جادویی ” است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌است. این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به ” مکعب روبیک ” تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروشترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است.

مکعب روبیک در هر وجه یک رنگ متمایز دارد و هدف بازی بهم ریختن رنگ های مکعب و کامل کردن رنگ مکعب می باشد به طوری که تمامی وجه های مکعب یک رنگ باشند.
این بازی یک ورزش فکری محسوب می شود که دو نیمکره مغز را به فعالیت وا می دارد و باعث افزایش قدرت یادگیری،افزایش قدرت تمرکز، افزایش هماهنگی بین چشم و دست و داشتن کنترل بر روی حرکات تک تک انگشتان، افزایش اعتماد به نفس، افزایش هوش منطقی و استدلال حرکات و کشف راه حل های جدید می شود.
کودکان به دلیل ساختار ذهنی انعطاف پذیرشان در حل این پازل عملکرد بهتری نسبت به بزرگترها دارند. اکثر رکوردهای جهانی مکعب روبیک توسط نوجوانان زده شده است که سن آن ها گاهی به ۸ سال هم میرسد.
مکعب روبیک به عنوان یک شیء جذابیت های خاص خود را دارد. رنگ هایش، تق تق شاخص هنگام چرخیدن قطعاتش،حس خوشایند لمس کردنش و صبر به هنگام حل این معما از جذابیت های خاص این بازی است.

پژوهشهای جدید در موارد حل مکعب روبیک  نشان می دهد انجام چنین فعالیت هایی ـ البته اگر تداوم داشته باشد ـ می تواند کمک کند ما حتی هنگامی که پا به سن می گذارید و وارد دوران سالمندی می شوید سرحال بمانید و مغز عملکردش را یکنواخت حفظ کند این بازی باعث پرورش قدرت تمرکز میگردد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مکعب روبیک”